roxana-dinescu-divizia-mmaSaptamana trecuta a avut loc Divizia MMA – RMMAF SERIES 12 unde C.S. AGON  a participat cu trei sportivi: Alexandru Radnev, Bogdan Stanciu si Roxana Dinescu.

Alexandru Radnev a pierdut debutul pe regulamentul cu profil profesionist prin KO in prima repriza, dupa ce a fost surprins cu o serie de lovituri in momentul in care a incercat sa dea manusa cu adversarul lui, Alexandru Galanton. Bogdan Stanciu a pierdut prin submission – armbar, fiind singura alternativa pentru Lascar Colnelius dupa ce adversasul acestuia s-a accidentat cu o saptamana inainte de gala. Roxana Dinescu este singura castigatoare a clubului nostru la aceasta gala de MMA, unde a castigat cu submission – armbar in fata sportivei din Tulcea, Georgiana Iorga.

Vezi toate rezultatele Diviziei MMA – RMMAF SERIES 12

Meciul 1

65.8 kg – AMATORI

Spac Marius (BLUTO TEAM Tulcea) vs. Răsteanu Aurel (Absoluto)

Castigator: Aurel Rasteanu

Repriza: 1

Victorie prin: Submission Armbar

Arbitru: Leonard Gugulici

 

Meciul 2

70.3 kg – AMATORI

Călin Gheorghiu ( DAOS) vs. Lazăr Laurențiu (Vipguard)

Castigator: Laurentiu Lazar

Repriza: 2

Victorie prin: GNP

Arbitru: Alin Dubles

 

Meciul 3

70.3 kg – AMATORI

Islam Rechidov (MMA Transilvania) vs. Mădălin Anghel (Absoluto)

Castigator: Islam Rechidov

Repriza: 2

Victorie prin: Submission RNC

Arbitru: Mihail mihailovici

 

Meciul 4

70.3 kg – AMATORI

Emanuel Stănescu (Getika Team ) vs. Circeag Ionut (Evolution Gym)

Castigator: Emanuel Stanescu

Repriza: 1

Victorie prin: Submission Triangle Choke

Arbitru: Marian Tanase

 

Meciul 5:

77.1 kg – AMATORI

Manea Gabriel  (Absoluto) vs. Popa Daniel (Evolution Gym – Vâlcea)

No Contest

 

Meciul 6:

65.8 kg – Superfight PRO

Bogdan Barbu (Titans Timisoara) vs. Daniel Pascale (Bluto Team)

Castigator: Bogdan Barbu

Repriza: 1

Victorie prin: Submission Guillotine Choke (strangulare)

Arbitru: Leonard Gugulici

 

 Meciul 7:

120.2 kg Superfight – PRO

Alexandru Radnev (AGON) vs. Alexandru Galanton (Scorpions Iași)

Castigator: Alexandru Galanton

Repriza: 1

Victorie prin: KO

Arbitru: Scott Manhardt

 

Meciul 8:

77.1 Kg Superfight – PRO

Ion Surdu (MMA Transilvania) vs. Florin “Rambo” Lampagiu (Scorpions)

Castigator: Ion Surdu

Repriza: 3

Victorie prin: Decizie

Mihail Mihailovici

 

Meciul 9:

83.9 kg Superfight  – PRO

Bunea Izidor (MMA Transilvania) vs. Marinica Bejenaru (Corona Figth Team / Ares Dojo)

Castigator: Bejenaru Marinica

Repriza: 1

Victorie prin: Submission Toe Hold

Arbitru: Paulo De Oliveira

 

Meciul 10:

77.1 kg Co-Main Event 2 – PRO

Lascăr Cornelius (Scorpions Iași) vs. Bogdan Stanciu (AGON)

Castigator: Lascar Cornelius

Repriza: 1

Victorie prin: Submission Armbar

Arbitru: Paulo De Oliveira

 

Meciul 11:

83.9 kg Co-Main Event 1 – PRO

Chiru Ciprian (Absoluto) vs. Flaviu Niță (Corona Figth Team / Ares Dojo)

Castigator: Ciprian Chiru

Repriza: 3

Victorie prin: Decizie

Arbitru: Mihai Mihailovici

 

Meciul 12:

83.9 Main Event – PRO

Ion “Bombardierul” Pascu (Romania) vs. Djordje “Serbian Bomber” Markovic (Serbia)

 Castigator: Ion Pascu

Repriza: 1

Victorie prin: Armbar

Arbitru: Scott Manhardt

 

 Meciul 13:

61.2 kg Superfight – PRO

 Georgiana Iorga ( Bluto Team Tulcea) vs. Roxana Dinescu (AGON)

 Castigator: Roxana Dinescu

Repriza: 1

Victorie prin: Submission Armbar

Arbitru: Leonard Gugulici

Sursa rezultate aici.

Leave a comment