divizia mmaClubul Agon a participat cu 9 sportivi la prima gala de MMA a anului 2016, Divizia MMA – RMMAF SERIES 9.

Competitia s-a desfasurat pe regulament de MMA amator, sub egida IMMAF,  la care clubul Agon a reusit un total de 5 victorii: 3 la grupa A valorica, 1 victorie la grupa B valorica si un superfight.

Competitia a avut loc pe 29 februarie, la Circul Globus si a fost impartita in doua parti:

  • in prima parte au avut loc meciurile de juniori mari ( U18) si grupa B valorica
  • in a doua parte a competitie, transmisa live pe sport.ro, au avut loc  meciurile primei etape de calificare pentru Campionatul mondial de MMA din Las Vegas si 3 superfigh-turi.

Rezultate RMMAF SERIES 9 – Divizia MMA – grupa valorică A

Meciul 1 (66 kg) — Marius Șpac s-a impus în fața lui Alexandru Bădoiu prin KO în prima rundă

Meciul 2 (120 kg) — Ion Grigore l-a învins pe Lucian Serghei prin “americana” în runda a II-a

Meciul 3 (77 kg) — Paul Butacu s-a impus prin armbar în prima rundă a luptei cu Mihail Ionescu

Meciul 4 (70 kg) — Cristian Iorga a câștigat lupta cu Adrian Mocanu la puncte.

Meciul 5 (84 kg) — Flaviu Niță l-a învins pe Marius Cantoneru prin strangulare în triunghi cu brațele în runda a II-a

Meciul 6 (84 kg) — Marinică Bejenaru a câștigat în fața lui George Călin prin strangulare în runda a III-a

Meciul 7 (93 kg) — Sasha Marcov s-a impus prin KO tehnic în runda I în lupta cu Andrei Padină

Meciul 8 (120 kg) — Alexandru Radnev l-a învins pe Cristian Negoiță prin KO tehnic în prima rundă

Rezultate RMMAF SERIES 9 – Divizia MMA – grupa valorică S

 

Meciul 9 — Super Fight (70 kg) — Bogdan Barbu a câștigat la puncte lupta cu Bot Drăgan

Meciul 10 — Super Fight (93 kg) — Vlad Grigore l-a învins pe Mihai Simion prin “ghilotină” în runda I

Meciul 11 — Super Fight (120 kg) — Nicolo Bonati a câștigat lupta cu Mihai Cîrstea prin “americana” în prima rundă.

Rezultate RMMAF SERIES 9 – grupa valorică  B

Meciul 1 —  Alin Grigore vs. Dragos Nicolae

Câștigător: Alin Grigore, TKO

Meciul 2 — Geordano Paun vs. Emanuel Berchi

Câștigător: Geordano Paun – submission

Meciul 3 — Laurențiu Lazăr vs. Petre Antonescu

Câștigător: Laurentiu Lazăr – submission

Meciul 4 —Petrică Anghel vs. Romeo Ghinea

Câștigător: Romeo Ghinea – decizie unanimă

Meciul 5 — Felix Drăgut vs. Iska Ismailov

Câștigător: Iska Ismailov – decizie unanimă

Meciul 6 — Gabriel Ilie vs. Sabin Costache

Câștigător: Gabriel Ilie – submission

Meciul 7 — Andrei Costea vs. Alexandru Vladescu

Câștigător: Alexandru Vlădescu – submission

Meciul 8 — Daniel Rotaru vs. Alex Dinu

Câștigător: Alin Dinu – TKO

Meciul 9 —Vesparu Mihai vs. Mocanu Mihai

Câștigător: Mocanu Mihai – submission

Meciul 10 — George Cusba vs. Romeo Ghinea

Câștigător: George Cusba – submission

Meciul 11—Mihai Câmpeanu vs.Lauentiu Lazăr

Câștigător: Laurentiu Lazăr – decizie unanimă

Meciul 12 — Gabriel Ilie vs. Alex Prună

Câștigător: Gabriel Ilie – submission

Meciul 13 —Laurentiu Florescu vs. Iska Ismailov

Câștigător:Iska Ismailov – submission