X

Dublă performanță pentru Cristian Iorga la UWW

Weekend-ul trecut a fost unul de performanta,  cu medalii valoroase câștigate pentru AGON și pentru România. În Bucuresti a avut loc ADCC România Open Championship 2018, unde sportivii nostri au reusit 13 medalii, iar la 3600 de km, în Kazahstan,  a avut loc Campionatul Mondial de Grappling UWW unde Lotul României de Kempo a reușit 3 medalii pentru România la probele de grappling – Gi si No-Gi.

Cristian Iorga a reusit o dublă performanță și a câștigat câte o medalie de bronz la seniori pentru probele Gi cât și la No-Gi. Campionatele de grappling UWW sunt de un nivel tehnic foarte ridicat, unde sportivii participă la o singură categorie de experiență, indiferent de nivelul tehnic avut în BJJ sau în alte sisteme asemanătoare.

Stefan Duminică a reușit un loc 5 la proba No Gi, după o finalizare (RNC)  în fața unui sportiv din Japonia.

Cea de-a 3-a medalie pentru România a fost cucerită de Mircea Cubleșan. Acesta a reușit să aducă acasă o medalie de argint la veterani.

Felicitări antrenorilor, și sportivilor lotului de Kempo pentru rezultate!

Felicitări Federației Române de Kempo pentru efortul depus!

Categories: Competiti